<יצירת לוגו ומיתוג- חובה לכל עסק • סולם יעקב - סוכנות קרייאטיב


יצירת לוגו ומיתוג- חובה לכל עסק

העולם התדמיתי שבו אנו חיים הביא לכך שמילים כמו לוגו ומיתוג הפכו לחם חוק לכל מי שמבקש להקים עסק ולשווק אותו לקהלים נרחבים. גם חנויות קטנות הבינו שכיום ללא יצירת לוגו ומיתוג שלהן ושל המוצר שלהן יהיה להן קשה מאד לשרוד. השוק התחרותו והאינטנסיבי, היצע המוצרים הרב והמבחר בחנויות יצרו מלחמה של ממש על לבו של הלקוח וכדי לנצח בה כל בעל עסק חייב להכיר את עולם הפרסום על מושגיו.

להכיר את התחום

נכון שניתן ורצוי לשכור את שירותיהם של משרדי הפרסום והמעצבים הגרפיים לשם כך, אולם אין זה פותר את בעלי העסקים מלהכיר את המושגים הבסיסיים כדי להסביר לפרסומאי ולמעצב מה הם רוצים בדיוק. סמלה המסחרי של חברה יכול להופיע בצורתו הבסיסית ביותר כשם החברה או להופיע בצירוף סמל או אפילו לשלב גם שורה כתובה. לא מומלץ כלל להרכיב לוגו ללא שם החברה, משום שאז נלקחת מהחברה זהותה, מה שמקשה על הצרכן להיקשר אליה.

מה זה בדיוק מיתוג?

מונח נוסף שחשבו להכיר בהקשר זה הוא מיתוג. הכוונה במונח מיתוג היא לתחושות ולרגשות שממועלים אצל הצרכן לגבי מוצר כלשהו או חברה כלשהי. לתחושות אלה חשיבות מכרעת והן אלה שיקבעו האם צרכן ירכוש מוצר מסוים של חברה מסוימת, או יבחר על פניו מוצר אחר של חברה מתחרה. פעולה של מיתוג היא אפוא הרצון לעורר בקרב ציבור הצרכנים תחושות ורשמים חיוביים על אודות מוצר מסוים. בתהליך יצירת הלוגו יעצב המעצב הגרפי לוגו שיעביר לצרכן בצורה המדויקת ביותר את התחושות שאמור המותג להעביר.

איך מעצבים לוגו?

עיצוב לוגו נעשה על סמך ניסיון, ידע מקצועי, כלים שיווקיים והכרה של תהליכים צרכניים הן פעולות שצריכות להיעשות על ידי אנשי מקצוע כדי למנוע מצב של דימוי חובבני ולא מקצועי שיפגע בצורה בלתי הפיכה בעסק שלכם.

איך לבחור מעצב גרפי?

בחירת מעצב גרפי שיעצב עבורכם את הלוגו לחברה היא חשובה ולכן יש לעשות זאת בתשומת לב מיוחדת. לארח שהחלטתם על מהות העסק, המוצר או השירות שאתם מעניקים ואחרי בחירת שם לחברה יש לבחור את המעצב הגרפי שיבנה עבורכם את הלוגו לחברה. בחירת המעצב נעשית לפי שני פרמטרים: ניסיון ותקציב.

בקשו לראות תיק עבודות

מעצבים גרפיים פועלים בשוק במגוון תחומים, וחשוב לבחור מעצב שהוא בעל ניסיון בתחום. כדי לדעת זאת בצורה ברורה יש לבקש לראות תיק עבודות. תיק עבודות יציג בפניכם את ניסיונו המקצועי של הגרפיקאי ותוכלו לדעת עד כמה הוא מנוסה בעיצוב לוגו ובתרגום מושגים לצורה גרפית באופן מדויק.

!למעלה
GOOGLEPLUS
FACEBOOK
YOUTUBE
:רשתות חברתיות